Skutery elektryczne zabudowane to przyszłość?

Samochody i jednoślady pod wieloma względami różnią się od siebie. Pojazdem, które staje idealnie miedzy tymi dwoma rozwiązaniami jest skuter elektryczny zabudowany. Kupując taki pojazd elektryczny, masz do dyspozycji pojazd, który idealnie rozwiązuje zapotrzebowanie na ekologię i ergonomię. Czerpiesz korzyści z tego, że Twój pojazd elektryczny jest dostosowany do Twoich potrzeb. Kupując skuter elektryczny zabudowany, zobaczysz, że spełnia on zapowiadane w nim nadzieje, a w kieszeni zostanie sporo złotówek do wydania, które normalnie wydał byś na paliwo.

Zalety skutera elektrycznego

Skuter elektryczny zabudowany rejestrowany jest jako motorower. Skuter elektryczny zabudowany to pojazd, którym można jeździć bez prawa jazdy, jeśli urodziłeś się przed 1995r. Jeśli urodziłeś się po 1995r. musisz posiadać prawo jazdy kat. AM, bądź wyższe. Należy pamiętać, że takie pojazdy elektryczne posiadają max prędkość 45 km/h, a sam motorower nie ma możliwości wjazdu na drogi szybkiego ruchu.

Skuter elektryczny zabudowany bardziej przypomina samochód, ale klasyfikowany jest jako motorower, związku z wagą, ilością kół i wielkością silnika, która zdecydowanie bardziej składnia to tego by klasyfikować do właśnie jako motorower. Do dyspozycji przede wszystkim kierujący ma dach i pasy bezpieczeństwa, co nie obliguje do zakładania kasku do jazdy tym pojazdem. Zabudowane pojazdy posiadają też najczęściej kamerę cofania, radio z mp3 i grzanie kabiny.

Skuter elektryczny zabudowany – dla kogo ?

Skuter elektryczny zabudowany został stworzony by gwarantować ekologiczny, ekonomiczny i komfortowy sposób poruszania się na bliskie odległości. W miastach, można nim podróżować po bus-pasach, parkować w miejscach gdzie samochód osobowy nie stanie, ale co ważne takie parkowanie jest naczęściej bezpłatne. Największym wydatkiem eksploatacyjnym w skuterze jest zakupy po około 3-4 latach kolejnego kompletu baterii.

Jeżdżąc skuterami elektrycznymi zabudowanymi nie zwracasz uwagi na rosnące ceny benzyny, a mając jeszcze własne przydomowe źródło generowania prądu stajesz się samowystarczalny. Dzięki zakupowi skutera elektrycznego zabudowanego/ zadaszonego stajesz przed prostym wyborem zakupu pojazdu do którego ubezpieczenie kosztuje grosze, paliwo to prąd, a zasilanie można wymienić po 3-4 latach. Mając samochód osobowy, płacisz za paliwo, ubezpieczenie oraz szereg napraw, które na pewno pojawią się w pojeździ podobnym cenowo do skutera elektrycznego zabudowanego.

Skuter elektryczny zabudowany dla osób z niepełnosprawnością

Kolejnym wariantem są skutery elektryczne zabudowane dedykowane dla osób niepełnosprawnych. Przykładem takiego pojazdu dedykowanego z możliwościami aranżacji obrotowego fotela dla osób niepełnosprawnych jest Futuri 3. Jeżdżąc pojazdem elektrycznym zabudowanym, niepełnosprawny ma możliwość dostania się w różne wcześniej nieosiagalne przez niego miejsca. Co ważne staje się niezależny, a jak wiemy to wiele znaczy dla ograniczonych ruchowo.

Skutery elektryczne zabudowane takie jak Futuri 3, to alternatywa i możliwość do zwiedzania świata dla większości osób niepełnosprawnych ruchowo. Max prędkość 45 km/h i silnik 1500 W, daje olbrzymią satysfakcję z jazdy. Wielkość skutera jest dostosowana do tego, by zmieścić sportowy wózek inwalidzki z małym oparciem, co dodatkowo generuje możliwości wyjazdu w daleką podróż.

Pojazd elektryczny – z jakimi uprawnieniami ?

W pewien sposób granicą obowiązywania przepisów jest prędkość 45 km/h. Jeśli pojazd nie rozwija większej prędkości, wystarczy posiadać kartę motorowerową, prawo jazdy kat. AM, lub urodzić się przed 1995 rokiem. W przypadku pojazdów czterokołowych lekkich – pojazdów elektrycznych mówimy już o kat. B1.

Skuter elektryczny zabudowany – jaki zasięg?

Producenci określają max przebieg skutera elektrycznego zabudowanego na jednym ładowaniu to około 75 km. Należy jednak mieć na uwadze, że to dane producenta, a przebieg jest również uzależniony od wielu czynników, takich jak waga kierującego, nawierzchnia, pogoda, temperatura, stan baterii. 

Share
Leave comment